Проблеми формування національної армії в УНР (березень 1917 – квітень 1918 рр.)
Анотація
Досліджено основні етапи та напрями національного військового будівництва доби Української Центральної Ради. Зазначено, що Лютнева революція 1917 року стала своєрідним каталізатором, який прискорив демократичні процеси в російській армії, дав поштовх стихійній українізації військових частин. З’ясовано позитивні т негативні наслідки демократизації та українізації армії, та ставлення керівництва УЦР до цих процесів і до створення національної армії. Охарактеризовано другий етап військового будівництва в Української Народної Республіці. Проаналізовано досвід формування національного війська в УНР. Зроблено висновок, що гарантом політичної, економічної, культурної незалежності держави має бути боєздатна, добре організована, належним чином озброєна армія, яка спирається на підтримку народу та захищає незалежність і територіальну цілісність України.
Завантаження
Посилання
Мироненко О. Л. Світоч української державності. Політико-правовий аналіз діяльності Центральної Ради. Київ : Ор-Дана, 1995. 328 с.
Семененко В. І., Радченко Л. О. Історія України з прадавніх часів до сьогодення. Харків : Торсінг, 2000. 496 с.
Історія державності України : експеримент. підруч./О. М. Бандурка, В. А. Греченко, О. Н. Ярмиш та ін. ; за заг. ред. О. М. Бандурки, О. Н. Ярмиша. – Харків: Одіссей, 2004. 608 с.
[Постанови першого Українського військового з’їзду 5, 6, 7 і 8 травня (мая) у Києві]. Вісті з Української Центральної Ради. 1917. № 7. С. 1–2.
Логвиненко И. А. Политическая деятельность Украинской Центральной Рады. Глобино : Полиграфсервис, 2000. 96 с.
Історія держави і права України: у 2 т. Т. 2/В. Д. Гончаренко, О. Л. Копиленко, Б. Й. Тищик та ін.; за ред. В. Я. Тація, А. Й. Рогожина, В. Д. Гончаренка. Харків : Ін Юре, 2003. 580 с.
Авторське право (c) 2016 І. А. Логвиненко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.