Деякі проблеми адміністративно-правового регулювання відповідальності за порушення законодавчих вимог щодо безпеки експлуатації транспортних засобів в Україні

Ключові слова: безпека дорожнього руху, вантаж, небезпечний вантаж, великогабаритний транспортний засіб, великоваговий транспортний засіб, пасажир, засоби пасивної безпеки.

Анотація

Стан правопорядку на дорогах в Україні є, на жаль, украй невтішним, і сумна статистика дорожньо-транспортних пригод та постраждалих у них осіб доволі переконливо про це свідчить. Зрозуміло, що така ситуація не є нормальною і несе загрозу як окремим людям – громадянам України, так і суспільним та державним інтересам у цілому. На гостроті та важливості проблематики забезпечення безпеки дорожнього руху акцентують увагу і представники наукових кіл, і офіційна влада, яка має стратегічне бачення ключових проблемних питань у цій сфері та шляхів їх вирішення. Утім, попри це, досягнути суттєвих позитивних результатів на цьому шляху поки що не вдалося, не в останню чергу через велику кількість прогалин і недоліків у чинному законодавстві, які потребують усунення. З огляду на зазначене у статті запропоновано деякі кроки з удосконалення адміністративної відповідальності за ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адже саме порушення безпеки експлуатації транспортних засобів доволі часто стають факторами, що спричиняють дорожньо-транспортні пригоди та призводять до великої кількості постраждалих у них осіб.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографії авторів

О. М. Галкіна, Харківський національний університет внутрішніх справ

Кандидат юридичних наук,

Науково-дослідна лабораторія з проблем наукового забезпечення правоохоронної діяльності та якості підготовки кадрів.

А. О. Іванов, Харківський національний університет внутрішніх справ

Кандидат юридичних наук,

Кафедра правоохоронної діяльності та поліціїстики.

Посилання

Parasiuk, V. M., Demkiv, R. Ya., & Kohut, V. M. (2022). Road safety. Lviv State University of Internal Affairs.

Kozar, D. (2019). The concept and essence of road safety. Entrepreneurship, Economy and Law, 12, 176–180. https://doi.org/10.32849/2663-5313/2019.12.33.

Voroniuk, N. (2022). Concept and structure of road safety. Law Herald, 5, 254–260. https://doi.org/10.32782/yuv.v5.2022.28.

Metelskyi, I. D. (2021, November 5). Practical aspects of improving road safety in the Ternopil region [Conference presentation abstract]. All-Ukrainian Scientific and Practical Conference “Public policy in the field of road safety: theory, legislation, practice”, Kharkiv, Ukraine. https://ivpz.kh.ua/wp-content/uploads/2022/01/Державна-політика-у-сфері-убезпечення-дорожнього-руху.pdf#page=73.

Danylchenko, Yu. B. (2021, November 5). Issues of development and implementation of state policy in the field of road safety and transport operation [Conference presentation abstract]. All-Ukrainian Scientific and Practical Conference “Public policy in the field of road safety: theory, legislation, practice”, Kharkiv, Ukraine. https://ivpz.kh.ua/wp-content/uploads/2022/01/Державна-політика-у-сфері-убезпечення-дорожнього-руху.pdf#page=51.

Опубліковано
2023-12-25
Як цитувати
Галкіна, О. М. і Іванов, А. О. (2023) «Деякі проблеми адміністративно-правового регулювання відповідальності за порушення законодавчих вимог щодо безпеки експлуатації транспортних засобів в Україні», Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ, 103(4), с. 123-137. doi: 10.32631/v.2023.4.11.
Розділ
Адміністративне право і процес; фінансове право